Lumeforell
  saatis: marko
14/03/2011 11:19:12
Õnnestus ka üks isane konnatapja kätte saada. Kuid tegelikult oli viga, et kala ära võtsin. Liha veel suht vesine ja oranž laiguline. Õige oleks ikka aprilli alguseni forellipüük kinni panna. Kala ise L=43cm
T.H:22/03/2011 22:57:00
Õigem oleks ikka maini või hoopis juulini või veel parem septembrini. Oi kurja, septembris algab ju jälle keeluaeg.
AndriPro:22/03/2011 23:40:48
Mulle jälle ei meeldi turva liha kohe üldse , lasen nad lihtsalt tagasi , kuigi peaks vist keelu alla panema ,aastaringselt.
smoldikytt:23/03/2011 11:10:11
A nahh kala maha siis lööd kui näed, et mõõk on? Sellep püüki kinni panna, et sina ei suuda kala tagasi lasta, huvitav mõte ...
marko:23/03/2011 12:37:39
No jah! Selgitaks aga ei viitsi. Las igaüks arvab mida tahab.
Mr.RS:02/04/2011 16:55:22
Milleks üldse teema üles tõsta,kui selgitada ei viitsi?
ahti28:03/04/2011 21:57:36
Ärgem mingem seda vaenulikku teed,mida tallatakse yhes teises kalastusega seotud foorumis.Kutsun teid yles viisakale suhtlemisele ja teineteisemõistmisele.Igasugune iroonitsemine ja vaenulikkus muudab ka selle foorumi väga vastumeelseks,vähemalt minu jaoks.
AndriPro:04/04/2011 15:49:15
Selle "juhtumi" puhul on tegemist meie kalameeste seas pea-aegu et tüüpilise looga. Kõigepealt kalale kaikaga vastu pead ja siis kuhugile foorumisse "nutma" , et seadust peaks muutma , inspektoreid on vähe , inspektsioon täiesti mõtetu jne, jne....
Mina isiklikult mõistan seda , et kõigepealt kaitseb kala ikkagi kalamees ise . Ei mõista neid nutumehi , ega hakkagi mõistma. Ja et vähegi viisakaks jääda katsun seda kuidagi "mittevägaropult" väljendada.
Mr.RS:04/04/2011 22:51:33
On siis tõesti need postitused nii vaenulikud?Aga eks vahel tuleb neid väljaütlemisi ikka ette.Samas kui kõike nii kitsastesse raamidesse suruma hakata võib ju foorum täest välja surra.Millegipärast on ikkagi see üks teine foorum vaatamata sellele,et seal vahel väga inetuks kipub minema ikkagi suurima külastatavuse arvuga.
Marko,mina ei käi tavaliselt veel märtsis forelli püüdmas.Alustan tavaliselt aprillis,vahel olen alustanud ka mais.Kui arvad samuti,et märts tiba varavõitu,jäta minemata.Olen Andriga nõus,et kõigepealt kaitseb kala ikkagi kalamees ise.
Ega see ära keelamine pole mingi imerohi ja ainuõige lahendus.Vähemalt püügi lubamine aitab nii mõnegi rööviku vee äärest eemale hoida,ning olukorda kontrollida.Kui kalavarudega on lood halvad,siis võib ju kaaluda ka muid alternatiive.Näiteks ainult püüa ja vabasta mingil perioodil.ööpäevase väljapüügi normeerimine,või võtta kasutusele märgiste süsteem,millega võib ka kogu hooaja poolt välja püütava koguse limiteerida.Ning on kindlast palju muidki võimalusi.Selleks peakski asjast rääkima,vastupidiselt sinule,et töstatad teema üles,et keelame ära.Kui tuleb vastuväiteid,hakkad pirtsutama.
Kahjuks tundub selline käitumine meie keskonna ametnike juures üsna tavaline.Kui kala vähe,siis kiputakse ilma probleemi süvenemata kohe püüki keelama.See ju kõige lihtsam.Samas mõne teise probleemi lahendamisel,mille võik tõesti lihtsalt ära teha tellitakse korduvalt kõiksugu uuringuid,korraldatakse arutelusi.Ning ikkagi tegudeni ei jõuta.Kõige parem näide oleks Sindi pais.Küll on tehtud uuringud,projekte,arutelusi.Selle aja jooksul on palju vett merre voolanud.Oleme NATOS,ühinesime Euroliiduga,saime uue raha euro jne.Aga ühest lihtsast paisust jagu ei saa.Eelmisel aastal tundus,et lõpuks vist hakkavad asjad liikuma,räägiti paisu sundvõõrandamisest.Aga,kus sa sellega.Üllatus,üllatus märtsikuu postimehest sai lugeda,et minister ütles,et Sindi paisule tuleb teha uus keskonnamõju uuring.Ei tea mitmes see juba on?
Proovi,sa siis mitte ironiseerida.Kohe kuidagi ei saa seda mitte teha.
kasutaja: 
salasõna: 
Kommenteerimiseks logi sisse !