Kaks ridvakomplekti oma kätega
  saatis: madis0566
26/12/2011 20:54:21
Siia ei saa pikalt kribada. Eks oma silm on kuningas.
kivikas:02/01/2012 12:14:29
Madis, ma nendest "kokku liimitud" piltidest muffigi aru ei saa. kahjuks ei saa ka ru inimestest, kes selliseid asju teistele vaatamiseks välja panevad. olgugi 1 pilt parem kui tuhat sõna aga ma sooviks näha asju selgelt pildi peal. see siin nagu sipelgapesa (minu arvates).
Asjast: mis plankusid kasutasid, konkreetsed mudelid huvitavad, mis firma rõngad ja rullikinnitused, millist lakki mähistele ja kaua lakk kuivas, kas õhumullid tulid lihtsalt välja ja lakk tasandus kiiresti peale pealekandmist. kas keerutasid mingi mootoriga kuivatavamisel või näpud siiamaani villis? kas on olnud võimalust ka tehaseridvaga võrrelda, kas paine või äktsõnn muutus kah?
Aga noh, timm, et viitsisid teha ja pildi välja panna.
madis0566:03/01/2012 10:44:52
Tere kivikas! Head uut aastat!
Kalale.ee-s on pikem jutt ja pilte saab ka täisekraanil vaadata, miks siin ei saa... . Siin on ennegi mu kirjutisi omavoliliselt kärbitud ja ei pidanud vajalikuks järgmist katset sooritada.
Alati on ikka nii olnud, kellel huvi see küsib. Esitad soovi, et sooviksid põhalikumat selgitust materjalides, meetoditest ja võimalustest, ja ma rahuldaks Su huvid. Olen alati olnud heatahtlik ja nõus selgitama, kui normaalselt suhtutakse. Võin Sind ka külla kutsuda, kus saaksin täpselt toiminguid seletada ja arutada.Ja pealegi, ehk on Sinultki midagi õppida. Ma pole ka selle eest kelleltki raha küsinud.
Kuid Sinu käitumine on väga ebasõbralik. Imelik, et Sa seda ise ei märka.
Tervitades
kivikas:03/01/2012 20:02:13
A tee siis foorumisse teema, ma saaks sinna siis ehk sõbralikumalt need küsimsed sinna kirja panna :)
Saagiküllast uut aastat Sullegi!
AndriPro:04/01/2012 08:29:14
Tere. Ja head uut teilegi. Vot need on küll asjad , mida tahaks oma silmaga näha.( Kas tellimusi ka juba vastu võetakse?) Noh jaa , et siis Madisel kohe kevadel nii 10-12 kilone otsa tuleks , saaks ridvad testitud.
madis0566:04/01/2012 10:06:26
Tänud Andrile!!!
Püüan rahuldada Allani huvid:

Asjast:
mis plankusid kasutasid-TFO
konkreetsed mudelid huvitavad- Proffesional 5#,9` ja Finesse 5#, 8`9“,
mis firma rõngad ja rullikinnitused- väidetavalt American Tackle (g`smoke),Batson (rullisadul). Nad olid kilesse pressitult ja kirju peal ei olnud.
millist lakki mähistele- Flex Coat viimistlusepoks ja kaua lakk kuivas-24 tundi,
kas õhumullid tulid lihtsalt välja-jah, kasutades teatud nõkse.
ja lakk tasandus kiiresti peale pealekandmist- jah, kasutades teatud nõkse
(kui on oskused ja mõistus töötab, saaksid kõik hakkama)
kas keerutasid mingi mootoriga kuivatavamisel või näpud siiamaani villis?- Käsitsi pole võimalik...:)
kas on olnud võimalust ka tehaseridvaga võrrelda, kas paine või äktsõnn muutus kah? -TFO tehase ridvaga ei ole võimalust olnud, kuid rohelise Loop-iga on võrreldav ja mulle sobib rohkem TFO Finesse, sest see on pehmem ja tundlikum. Koondhinnet on veel vara panna, sest ma pole veel sellega kalale saanud, vara veel. Platsil aga töötas hästi. Midagi väga hinnalist see ritv ju pole, rohkem oligi soov teha proov ja leida hiljem erinevused. Ise „seotud“ ridvaga kaasneb võimalused: muuta ta raskust, painete omadusi, valida erinevaid materjale ja olla kindel ridava jõujoonte asukohtades ja rõngaste paigutuses+ rahuldus õnnestumisel, oskuste areng, jne.
Professional on suht „kaigas“, meenutab Attacki. Sobib algajale, sest on universaalsem.
Aga lõpetuseks võin kindlalt lisada, et ridva teeb 2-3 päevaga, kuid torbikute ja kahvade tegemine on tunduvalt keerulisem. Ajakulu min. 1,5 nädalat,pool ajast läheb laki kuivatamisele ja uue kihi ettevalmistustele. Spets abivahendeid on ka palju vaja ja kõige olulisem on materjal, mida meil Eestis napib täiega.
Kas läks nüüd tuju paremaks?;)
kasutaja: 
salasõna: 
Kommenteerimiseks logi sisse !