ELMO
  saatis: Alar
28/03/2006 10:29:10
Tuli ostetud tütrepojale ELMO nimeline tegelane Sesam street saatesarjast. Millegipoolest meenutas see punnsilmne laulev mänguasi lendõnge putukat. Sidumise järel on ka selle aasta esimene vikerforell jõekaldale saadud.
svenk:28/03/2006 22:21:29
Järgmiseks "modelliks" võiks võtta Potsataja :)
svenk:28/03/2006 22:31:17
Selline lugu – väidetavalt tõestisündinud:

Tulnud ammusel vene ajal paar soomlast Tallinnasse. Võõrustaja siis kutsunud külalised oma koju. Elutoa vitriinkapil oli mänguloom - Potsataja. Soomlastel vajunud silmad suureks – sellisest elukast polnud nad midagi kuulnud. Nihelesid siis ja sosistasid omavahel. Lõpuks ei pidanud üks vastu ja küsis pereisalt argliku häälega, ise potsatajale viidates – „Onko täma see ... Kalevipoeg ?“
ummi10:29/03/2006 09:56:38
Kõrgem pilotaaz.
Äkki ei peakski üritama immiteerida looduslike putukaid....vaid pigem multifilmi tegelasi :P
Kas see ongi Eesti Nokia?

Ole hea ja pane siia "putuka" retsept ka üles.
Alar:29/03/2006 11:11:17
Retsept lihtne: No 8 streamer konks. Soojusisolatsioonplaadist murendad 2 ühesuurust pallikest ja paned need naiste sukkpükstest lõigtud tükikese sisse. Kannatab muidugi küsida naiterahvalt luba, muidu läheb rohkem aega seletamiseks kui putuka sidumiseks. Seod pingul sukpükstes olevad pallid konksu silmast umbes 5 mm kaugusele (1/3 varre pikkusest) ristisidumisega ja kinnitad lakiga sidumiskoha. Tussiga joonistatud silmatäpid on rohkem enda jaoks. Punane pikem marabu kimp sabaks mille kinnitad konksu kida kohale varrele ja keerad lõpuosa sulekimbust varre peale ja silmade vahele. Kannatab suled tüvest rebida või lõigata on nimelt viimistlemisel palju vähem tööd. Seejärel viid sidumisniidi mõne keeruga (tugevdab sulekimbust keret juhul kui looduslik forell või haug proovib hammustada) sulgede kinnituskohast konksu silmani.Veidi oranzi dubbingut disaini pärast ja seejärel sõlmid niidi ja kinnitad lakiga. Putukas sobib püüdmiseks nii pinna kui uppuva nööriga. Pinnapüük on efekktsem ja kala võtt sobib pildimaterjaliks. Uppuva nööriga lased nööri põhjale vajuda ja vead 20-30 cm tömmetega nööri sisse. Vedades läheb putukas põhja lähedale ja seejärel pürgib tänu silmadele pinna poole. Sel hetkel üldiselt kala haarab sööta. Kasuta kundlasti lengiga sõlme, mitte kinniveetuna konksu silma. Tänan Sven idee eest. Proovin seda potsatajat ka :-) läheb peale hiire eest forellile ja haugile. Buratiino tegemist soovitan edaspidi Rapalale, nei sobivamad materjalid.
kasutaja: 
salasõna: 
Kommenteerimiseks logi sisse !