| Vooluta veekogudes ei kandu toit ise kaladele ette - seetőttu tuleb kaladel tegeleda toiduotsingutega ning veekogus ringi ujuda. Toiduotsinguil valitakse saak, mille tabamine ei nőua suurt energiakulu.
|
Toitvad vooluveekogud
Neid veekogusid kutsutakse ka "sissevooludeks", tuues veekogudesse sööta ja jahedamat, hapnikurikast vett. Sageli kogunevad kalad just nende suudmetesse toituma. Suveperioodil ujuvad kalad sagedasti suudmealadel ringi, kuna jahedamas vees on kergem hingata.Kivid ja karid
Kivide ning karide juures leiavad varju nii vähilised kui kalamaimud.
Uppunud puud
Kivideread ning vee alla vajunud puud-pőősad meelitavad ligi nii kalamaimusid kui ka sööta otsivaid röövkalu.
Varjupoolsed küljed
Kuumal suvepäeval pakuvad kalale varju sillad, kivid ja puud. Puuokstelt pudeneb omakorda putukaid ja tőuke, mida pinnalt toituvad kalad meelsasti "nopivad".
Veetaimestik
Veetaimed on elukeskkonnaks paljudele saakloomadele-putukatele ning pakuvad ohu korral ka röövkaladele varju.
TUND KALASTAMIST
Kalaleminekuks sobib iga aeg. Tundmaks püügirőőmu ning arendamaks oma oskusi ei vaja te tervet nädalavahetust ega isegi mitte päeva. Üks tund - millal iganes te ka selle leiate... Sellest on küllalt puhkuseks. Veetke nädalas paar korda umbes tunnijagu kalastades. Peagi paranevad nii teie heitetehnika kui ka kalastusoskused. Koos sellega muutute ka ise rahulolevamaks ja lődvestunumaks.