AVALEHTKALASTUSVARUSTUSGALERIIPUTUKADFOORUM
 
kasutaja 
salasõna 
 
Ãœritused
Artiklid
Reisikirjad
Videod
Lendõnge A&O
Sissejuhatus
Lendõnge seadmine püügikorda
Rulli täitmine
Põhjanööri kinnitamine rullile
Põhjanööri ühendamine heitenööriga
Koonusnööri ja heitenööri ühendamine
Lipsu sidumine koonusnöörile
Veel lendõngitseja sõlmi
Püügiks valmistumine
Rull
Heitenööri pealepanek
Rulli ja heitenööri hooldus
Lendõnge lahtivõtmine
Kala toidulaud
Heitetehnika
Kust otsida kala ?
Elusputukate jäljendamine
Kala haakimine ja väsitamine
Kalamehe eetika
Püügikalad
Ohutuks õngitsemiseks
Tehisputukate valmistamine
Jõed ja kalad
Viited
Püüa ja Vabasta
Flyfishing.ee
  

Heitenööri pealepanek


Kui ollakse kalastusretkel mitmekesi, vőib kaaslane hoida ritva, kuni ajate nööri läbi rőngaste. Juhul kui ollakse üksi ja ritva on vaja maha toetada, tuleb jälgida, et rullile ei satuks prahti. Lihtsaim lahendus on ridvaotsa toetamine mütsile.

Kőigepealt tuleb tőmmata kogu koonusnöör ja ca 3,5 meetrit heitenööri rullilt maha. Seejärel murda heitenöör poole meetri kaugusel koonusnöörist kahekorra ja ajada siis läbi rőngaste, alustades alumisest rőngast. Olles nööri läbi rőngaste pistnud, tőmmata järgi ka koonusnöör. Koonusnööri saab tipurőngast välja "meelitada" ka ridva edasi- tagasi vibutamisega.

Kui koonusnöör on olnud mőnda aega rullil, vőib see peale mahakerimist krussis olla e. mäluefekti omada. Selle vältimiseks tőmmata seda mőned korrad ettevaatlikult läbi tugevalt kokkuvajutatud sőrmede. Tamiil soojeneb ja kaotab mäluefekti.

Samas tunneb niimoodi ära ka vigastatud kohad ning saab őigeaegselt otsustada, kas jätkata püüki sama koonusnööriga vői vahetada see välja.
Järgmisena vőib sirutada ka heitenööri. Selleks lasta kaaslasel tőmmata rullilt välja 9 -12 meetrit nööri ja venitada seda pisut. Kui kalastatakse üksi, tőmmata välja sama kogus nööri, panna see ümber puu ning venitada pisut. Kui ilm on väga külm, vőib nööri ülemäärane venitamine pőhjustada nöörikatte rebenemise. Niisiis - olge ettevaatlikud!

Enne putuka kinnitamist ja kalastamise alustamist panna silmade kaitseks ette prillid !