Siiamaani hoidsime heitenööri ühe käega püksinööbi lähedal. Kui kalastada sellises asendis, vőib tekkida probleeme putuka juhtimisega. Viimane peaks liikuma veepinnal kui elusolend. Kui kala haarab putuka, vőib probleeme tekkida ka nööri rullilekerimisega.
Heitenööri juhtimine kahest punktist lahendab mainitud probleemid. Vaba käega hoiame heitenööri endiselt püksinööbi juures. Kui oleme lőpetanud neljaosalise heite, langetame ridvaotsa ning laseme putukal veepinnale langeda. Seejärel tuleb vőtta heitenöör ritva hoidva käe nimetissőrme ja keskmise sőrme alla ning suruda vastu käepidet. | Vaba käega saame nööri tagasi tőmmata, lastes seda libiseda näppude ja ridva käepideme vahelt. Kui kala vőtab putukat, siis on haakimiseks tősta vaja vaid ridvatippu.
|
PUTUKA VABASTAMINE PUUOKSTEST
Algaja lendőngitseja suurim oht on puud-pőősad, kuhu putukas kipub takerduma. Putukate haakumine puu otsa on őngitsemisega kaasaskäiv. Seda juhtub isegi kogenud kalastajatega. Kui putukas jääb puu otsa, ärge üritage tőmmata seda läbi oksterägastiku - nii vőib asja ainult hullemaks ajada. Selle asemel proovige sellist nippi: Suuna ridvatipp kinnijäänud putukale, tőmba heitenöör pingule ning vabasta siis. Heitenöör lendab vastu oksa ning vabastab sageli putuka. Mőnikord tuleb seda manöövrit korrata mitu korda. |